B65981Q0250K097
DigiKeys varenummer
495-B65981Q0250K097-ND
Producenter
Producentens varenummer
B65981Q0250K097
Beskrivelse
FERRITE CORE PQ 250NH N97 2PCS
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ubelagt N97 Ferritkerner PQ Type 1,969" (50,00mm) længde 1,260" (32,00mm) bredde Diameter 0,984" (25,00mm) højde
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B65981Q0250K097 Modeller
Kategori
Mellemrum
Distribueret spalte
Producenter
TDK
Kernefaktor (ΣI/A) mm⁻¹
0.342
Serie
Effektiv længde (le) mm
113.0
Emballage
Bakke
Effektivt område (Ae) mm²
Varestatus
Aktiv
Minimum tværsnit for kerne (Amin) mm²
Kernetype
PQ
Effektiv magnetisk volumen (Ve) mm³
Leverandørs enhedspakning
PQ 50 x 50
Finish
Ubelagt
Materiale
N97
Højde
0,984" (25,00mm)
Induktansfaktor (Al)
250 nH
Længde
1,969" (50,00mm)
Tolerance
±10%
Bredde
1,260" (32,00mm)