B65881Q0150K095
DigiKeys varenummer
495-B65881Q0150K095-ND
Producenter
Producentens varenummer
B65881Q0150K095
Beskrivelse
FERRITE CORE PQ 150NH N95 1=2PCS
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ubelagt N95 Ferritkerner PQ Type 1,382" (35,10mm) længde 1,024" (26,00mm) bredde Diameter 0,685" (17,40mm) højde
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B65881Q0150K095 Modeller
Kategori
Indledende gennemtrængelighed (µi)
3000
Producenter
TDK
Kernefaktor (ΣI/A) mm⁻¹
0.47
Serie
Effektiv længde (le) mm
79.7
Emballage
Bulk
Effektivt område (Ae) mm²
171.0
Varestatus
Aktiv
Minimum tværsnit for kerne (Amin) mm²
Kernetype
PQ
Effektiv magnetisk volumen (Ve) mm³
Leverandørs enhedspakning
PQ 35 x 35
Finish
Ubelagt
Materiale
N95
Højde
0,685" (17,40mm)
Induktansfaktor (Al)
150 nH
Længde
1,382" (35,10mm)
Tolerance
±10%
Bredde
1,024" (26,00mm)