B65815E0250A041
DigiKeys varenummer
495-5294-ND
Producenter
Producentens varenummer
B65815E0250A041
Beskrivelse
FERRITE CORE RM 250NH N41 2PCS
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ubelagt N41 Ferritkerner RM Type 1,480" (37,60mm) længde 0,634" (16,10mm) bredde Diameter 0,484" (12,30mm) højde
EDA/CAD-modeller
B65815E0250A041 Modeller
Kategori
Effektiv gennemtrængelighed (µe)
78.0
Indledende gennemtrængelighed (µi)
2800
Serie
Kernefaktor (ΣI/A) mm⁻¹
0.39
Emballage
Boks
Effektiv længde (le) mm
57.0
Effektivt område (Ae) mm²
146.0
Kernetype
RM
Minimum tværsnit for kerne (Amin) mm²
Leverandørs enhedspakning
RM 12
Effektiv magnetisk volumen (Ve) mm³
Materiale
N41
Induktansfaktor (Al)
250 nH
Højde
0,484" (12,30mm)
Tolerance
±3%
Længde
1,480" (37,60mm)
Mellemrum
Med mellemrum
Bredde
0,634" (16,10mm)