B65684A0630A027
DigiKeys varenummer
495-76778-ND
Producenter
Producentens varenummer
B65684A0630A027
Beskrivelse
FERRITE CORE PM 630NH N27 2PCS
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ubelagt N27 Ferritkerner PM Type længde bredde 2,441" (62,00mm) Diameter 0,965" (24,50mm) højde
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B65684A0630A027 Modeller
Kategori
Mellemrum
Med mellemrum
Producenter
TDK
Effektiv gennemtrængelighed (µe)
95.0
Serie
Indledende gennemtrængelighed (µi)
2000
Emballage
Boks
Kernefaktor (ΣI/A) mm⁻¹
0.191
Varestatus
Aktiv
Effektiv længde (le) mm
Kernetype
PM
Effektivt område (Ae) mm²
Leverandørs enhedspakning
PM 62 x 49
Minimum tværsnit for kerne (Amin) mm²
Materiale
N27
Effektiv magnetisk volumen (Ve) mm³
Diameter
2,441" (62,00mm)
Finish
Ubelagt
Induktansfaktor (Al)
630 nH
Højde
0,965" (24,50mm)
Tolerance
±3%