B58043E5254M052
DigiKeys varenummer
495-B58043E5254M052TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B58043E5254M052CT-ND - Afskåret tape (CT)
495-B58043E5254M052DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
B58043E5254M052
Beskrivelse
CAP CER 0.25UF 500V 2220
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.25 µF ±20% 500V Keramiske kondensatorer 2220 (5750 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B58043E5254M052 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Mfr
Funktioner
Lavt ESL, Blød terminering, Høj temperatur
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
2220 (5750 metrisk)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,224" L x 0,197" B (5,70mm x 5,00mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,063" (1,60mm)