B43888J2476M000
DigiKeys varenummer
495-B43888J2476M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43888J2476M000
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 250V TH
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B43888J2476M000 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C