B43727A5188M600
DigiKeys varenummer
495-B43727A5188M600-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43727A5188M600
Beskrivelse
CAP ALUM 1800UF 20% 450V SCREW
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1800 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 60mOhm @ 100Hz 12000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B43727A5188M600 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
7.11 A @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Impedans
90 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,874" (22,20mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
2,031" diam. (51,60mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
3,217" (81,70mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
60mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
12000 timer @ 85°C