B43647A5827M050
DigiKeys varenummer
495-B43647A5827M050-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43647A5827M050
Beskrivelse
CAP ALUM 450V POLAR
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
820 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 150mOhm @ 100Hz 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B43647A5827M050 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
2.48 A @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Impedans
230 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
1,850" (47,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
150mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C