B43642A5687M060
DigiKeys varenummer
495-B43642A5687M060-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43642A5687M060
Beskrivelse
CAP ALUM 450V POLAR
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
680 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 120mOhm @ 100Hz 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B43642A5687M060 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
3.03 A @ 100 Hz
Impedans
180 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
120mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C