B43640A9108M000
DigiKeys varenummer
B43640A9108M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B43640A9108M000
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 120mOhm @ 100Hz 2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
2.81 A @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Impedans
180 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
120mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C