B41888D5278M000
DigiKeys varenummer
B41888D5278M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B41888D5278M000
Beskrivelse
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2700 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 24mOhm @ 10kHz 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
B41888D5278M000 Modeller
Rippel strøm @ høj frekvens
2.93 A @ 100 kHz
Impedans
22 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
24mOhm @ 10kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C