B41888C5827M000
DigiKeys varenummer
B41888C5827M000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B41888C5827M000
Beskrivelse
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
820 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 50mOhm @ 10kHz 7000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
B41888C5827M000 Modeller
Rippel strøm @ høj frekvens
1.5 A @ 100 kHz
Impedans
46 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
50mOhm @ 10kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C