B41866C7158M000 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | B41866C7158M000-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | B41866C7158M000 |
Beskrivelse | CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL |
Producentens standard leveringstid | 15 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 1500 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 39mOhm @ 100kHz 5000 timer @ 125°C |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | B41866C7158M000 Modeller |
Kategori | Polarisering Polar |
Mfr | Klassificeringer |
Serie | Applikationer |
Emballage Bulk | Rippel strøm @ høj frekvens 2.279 A @ 100 kHz |
Varestatus Aktiv | Impedans 37 mOhms |
Kapacitans | Lederafstand 0,295" (7,50mm) |
Tolerance ±20% | Størrelse/dimension 0,630" diam. (16,00mm) |
Spænding - Nominel 35 V | Højde - Monteret (maks.) 1,063" (27,00mm) |
ESR (ækvivalent seriemodstand) 39mOhm @ 100kHz | Monteringstype |
Levetid @ temp. 5000 timer @ 125°C | Pakke/hus Radial, Dåse |
Driftstemperatur -55°C – 125°C |