B40950A8187M100
DigiKeys varenummer
495-B40950A8187M100TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B40950A8187M100CT-ND - Afskåret tape (CT)
495-B40950A8187M100DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
B40950A8187M100
Beskrivelse
CAP ALUM POLY HYB 180UF 63V SMD
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
180 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 15mOhm 10000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Serie
Applikationer
ICT, industriel
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Funktioner
Kraftig vibration
Rippel strøm @ høj frekvens
5.4 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
180 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,673" (17,10mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
15mOhm