B40950A0566M000
DigiKeys varenummer
495-B40950A0566M000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B40950A0566M000CT-ND - Afskåret tape (CT)
495-B40950A0566M000DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
B40950A0566M000
Beskrivelse
CAP ALUM POLY HYB 56UF 80V SMD
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
56 µF 80 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 33mOhm 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B40950A0566M000 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Serie
Applikationer
ICT, industriel
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
1.7 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Kapacitans
56 µF
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nominel
80 V
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
ESR (ækvivalent seriemodstand)
33mOhm