B40750A8108M001
DigiKeys varenummer
495-B40750A8108M001-ND
Producenter
Producentens varenummer
B40750A8108M001
Beskrivelse
HYBRID POLYMER SOLDERING STAR 10
Producentens standard leveringstid
33 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - Monteringsring - 4 ledere 4,2mOhm 10000 timer @ 105°C
Kategori
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ høj frekvens
20.2 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
5.1 mOhms
Type
Hybrid
Lederafstand
0,728" (18,50mm)
Kapacitans
1000 µF
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,299" (33,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4,2mOhm