B40740B8707M011 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 495-B40740B8707M011-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | B40740B8707M011 |
Beskrivelse | HYBRID POLYMER SOLDERING STAR 70 |
Producentens standard leveringstid | 33 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 700 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - Monteringsring - 4 ledere 4,4mOhm 4000 timer @ 125°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Levetid @ temp. 4000 timer @ 125°C |
Producenter TDK | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Serie | Klassificeringer AEC-Q200 |
Emballage Bulk | Applikationer Automotive |
Varestatus Aktiv | Rippel strøm @ høj frekvens 16.5 A @ 20 kHz |
Type Hybrid | Lederafstand 0,728" (18,50mm) |
Kapacitans 700 µF | Størrelse/dimension 0,709" diam. (18,00mm) |
Tolerance ±20% | Højde - Monteret (maks.) 1,102" (28,00mm) |
Spænding - Nominel 63 V | Monteringstype Hulmontering |
ESR (ækvivalent seriemodstand) 4,4mOhm | Pakke/hus Radial, Indkapsling - Monteringsring - 4 ledere |