B40700A7108M001 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
TDK
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
TDK
På lager: 0
Datablad
1000 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - Monteringsring - 4 ledere 4,7mOhm 4000 timer @ 125°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
B40700A7108M001
DigiKeys varenummer
495-B40700A7108M001-ND
Producenter
Producentens varenummer
B40700A7108M001
Beskrivelse
HYBRID POLYMER SOLDERING STAR 10
Producentens standard leveringstid
33 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C
Producenter
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Bulk
Applikationer
Automotive
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
10.5 A @ 20 kHz
Type
Hybrid
Lederafstand
0,571" (14,50mm)
Kapacitans
1000 µF
Størrelse/dimension
0,551" diam. (14,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,299" (33,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Hulmontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4,7mOhm