B32778P8206K000
DigiKeys varenummer
495-B32778P8206K000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32778P8206K000
Beskrivelse
CAP FILM 20UF 10% 840VDC RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 µF Filmkondensatorer 840V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Størrelse/dimension
2,264" L x 1,181" B (57,50mm x 30,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
1,772" (45,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
2,067" (52,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
840V
Applikationer
Automotive
Dielektrisk materiale
Klassificeringer
AEC-Q200
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5.1 mOhms