B32778G0406K000
DigiKeys varenummer
495-3937-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32778G0406K000
Beskrivelse
CAP FILM 40UF 1.1KVDC RAD 4 LEAD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
40 µF Filmkondensatorer 1100V (1,1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial - 4 ledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B32778G0406K000 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Størrelse/dimension
2,264" L x 1,378" B (57,50mm x 35,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
1,969" (50,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
2,067" (52,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
1100V (1,1kV)
Applikationer
DC-link, DC-filtrering
Dielektrisk materiale
Funktioner
Lang levetid
ESR (ækvivalent seriemodstand)
6.2 mOhms