B32776P8106K000
DigiKeys varenummer
495-B32776P8106K000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32776P8106K000
Beskrivelse
CAP FILM 10UF 10% 840VDC RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF Filmkondensatorer 840V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Størrelse/dimension
1,654" L x 1,102" B (42,00mm x 28,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,476" (37,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
840V
Applikationer
Automotive
Dielektrisk materiale
Klassificeringer
AEC-Q200
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5.1 mOhms