B32776G4406K000
DigiKeys varenummer
495-3956-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32776G4406K000
Beskrivelse
CAP FILM 40UF 450VDC RAD 4 LEAD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
40 µF Filmkondensatorer 450V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial - 4 ledere
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B32776G4406K000 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,654" L x 1,102" B (42,00mm x 28,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,476" (37,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
450V
Applikationer
DC-link, DC-filtrering
Dielektrisk materiale
Funktioner
Lang levetid
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5.3 mOhms