B32714H5505K000
DigiKeys varenummer
495-B32714H5505K000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32714H5505K000
Beskrivelse
MKP DC FILTERING - 500VDC, 5UF 1
Detaljeret beskrivelse
5 µF Filmkondensatorer 500V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,240" L x 0,433" B (31,50mm x 11,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,827" (21,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
500V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
10.8 mOhms