B32714H2505K000
DigiKeys varenummer
495-B32714H2505K000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32714H2505K000
Beskrivelse
MKP DC FILTERING - 1200VDC, 5UF
Detaljeret beskrivelse
5 µF Filmkondensatorer 1200V (1,2kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
1,240" L x 0,866" B (31,50mm x 22,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
1,437" (36,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
1200V (1,2kV)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5.5 mOhms