B32678G1156K000
DigiKeys varenummer
495-3026-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32678G1156K000
Beskrivelse
CAP FILM 15UF 10% 750VDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
15 µF Filmkondensatorer 750V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
B32678G1156K000 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
2,264" L x 1,181" B (57,50mm x 30,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
1,772" (45,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
2,067" (52,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
750V
Applikationer
DC-link, DC-filtrering
Dielektrisk materiale
Klassificeringer
AEC-Q200
ESR (ækvivalent seriemodstand)
4.5 mOhms