B32672Z6683J000
DigiKeys varenummer
495-B32672Z6683J000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32672Z6683J000
Beskrivelse
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.068 µF Filmkondensatorer 310V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
B32672Z6683J000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,197" B (18,00mm x 5,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
310V
Applikationer
Strømfaktorkorrektion (PFC)
Spændingsklassifikation - DC
630V