B32672Z5684K000
DigiKeys varenummer
495-B32672Z5684K000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32672Z5684K000
Beskrivelse
CAP FILM 0.68UF 10% 520VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.68 µF Filmkondensatorer 277V 520V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
B32672Z5684K000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,433" B (18,00mm x 11,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,728" (18,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
277V
Applikationer
Strømfaktorkorrektion (PFC)
Spændingsklassifikation - DC
520V