B32672L8682J000
DigiKeys varenummer
495-3230-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32672L8682J000
Beskrivelse
CAP FILM 6800PF 5% 2KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
6800 pF Filmkondensatorer 700V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
B32672L8682J000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,236" B (18,00mm x 6,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,433" (11,00mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
700V
Applikationer
Højfrekvent, Omskiftning; Høj impuls, DV/DT
Spændingsklassifikation - DC
2000V (2kV)