B32672L8102J189
DigiKeys varenummer
B32672L8102J189-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
B32672L8102J189
Beskrivelse
CAP FILM 1000PF 5% 2KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
1000 pF Filmkondensatorer 700V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
B32672L8102J189 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,197" B (18,00mm x 5,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
700V
Applikationer
Højfrekvent, Omskiftning; Høj impuls, DV/DT
Spændingsklassifikation - DC
2000V (2kV)