B32671L6563J000
DigiKeys varenummer
B32671L6563J000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32671L6563J000
Beskrivelse
CAP FILM 0.056UF 5% 630VDC RAD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.056 µF Filmkondensatorer 250V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B32671L6563J000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,512" L x 0,236" B (13,00mm x 6,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
250V
Applikationer
Højfrekvent, Omskiftning; Høj impuls, DV/DT
Spændingsklassifikation - DC
630V