B32643B8104J000 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 495-B32643B8104J000-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | B32643B8104J000 |
Beskrivelse | CAP FILM 0.1UF 5% 2KVDC RADIAL |
Producentens standard leveringstid | 18 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 0.1 µF Filmkondensatorer 500V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | B32643B8104J000 Modeller |
Kategori | Driftstemperatur -55°C – 110°C |
Mfr | Monteringstype Hulmontering |
Serie | Pakke/hus |
Emballage Bulk | Størrelse/dimension 1,043" L x 0,571" B (26,50mm x 14,50mm) |
Varestatus Aktiv | Højde - Monteret (maks.) 1,161" (29,50mm) |
Kapacitans | Terminering PC-ben |
Tolerance ±5% | Lederafstand 0,886" (22,50mm) |
Spændingsklassifikation - AC 500V | Applikationer Højfrekvent, Omskiftning; Høj impuls, DV/DT |
Spændingsklassifikation - DC 2000V (2kV) | Klassificeringer AEC-Q200 |