B32642H1682J000
DigiKeys varenummer
495-B32642H1682J000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32642H1682J000
Beskrivelse
6.8NF 5% 1600V MMKP BOXED
Detaljeret beskrivelse
6800 pF Filmkondensatorer 650V 1600V (1,6kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,197" B (18,00mm x 5,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
650V
Spændingsklassifikation - DC
1600V (1,6kV)