B32642H1123J000
DigiKeys varenummer
495-B32642H1123J000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32642H1123J000
Beskrivelse
12NF 5% 1600V MMKP BOXED
Detaljeret beskrivelse
0.012 µF Filmkondensatorer 650V 1600V (1,6kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,236" B (18,00mm x 6,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,433" (11,00mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
650V
Spændingsklassifikation - DC
1600V (1,6kV)