Billede for B32642B1153J000 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
B32642B1153J000
DigiKeys varenummer
495-B32642B1153J000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32642B1153J000
Beskrivelse
CAP FILM 0.015UF 5% 1.6KVDC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.015 µF Filmkondensatorer 500V 1600V (1,6kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B32642B1153J000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 110°C
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,236" B (18,00mm x 6,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,433" (11,00mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
500V
Applikationer
Højfrekvent, Omskiftning; Høj impuls, DV/DT
Spændingsklassifikation - DC
1600V (1,6kV)