B32641H6153J000
DigiKeys varenummer
495-B32641H6153J000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32641H6153J000
Beskrivelse
15NF 5% 630V MMKP BOXED
Detaljeret beskrivelse
0.015 µF Filmkondensatorer 400V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,512" L x 0,197" B (13,00mm x 5,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,433" (11,00mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
400V
Applikationer
Automotive
Spændingsklassifikation - DC
630V