B32641H0222J000
DigiKeys varenummer
495-B32641H0222J000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32641H0222J000
Beskrivelse
2.2NF 5% 1000V MMKP BOXED
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 pF Filmkondensatorer 600V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,512" L x 0,157" B (13,00mm x 4,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,354" (9,00mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
600V
Applikationer
Automotive
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)