B32520C6102J189 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 495-4986-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Producenter | |
Producentens varenummer | B32520C6102J189 |
Beskrivelse | CAP FILM 1000PF 5% 400VDC RADIAL |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 1000 pF Filmkondensatorer 200V 400V Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET), Overtrukket med metal - stablet Radial |
Datablad | Datablad |
Kategori | Dielektrisk materiale |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Serie | Monteringstype Hulmontering |
Emballage Tape & Reel (TR) | Pakke/hus |
Varestatus Forældet | Størrelse/dimension 0,394" L x 0,098" B (10,00mm x 2,50mm) |
Kapacitans | Højde - Monteret (maks.) 0,276" (7,00mm) |
Tolerance ±5% | Terminering PC-ben |
Spændingsklassifikation - AC 200V | Lederafstand 0,295" (7,50mm) |
Spændingsklassifikation - DC 400V | Applikationer Automotive; EMI, RFI-beskyttelse |