B32520C0684J289
DigiKeys varenummer
495-4873-1-ND - Afskåret tape (CT)
495-4873-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
B32520C0684J289
Beskrivelse
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.68 µF Filmkondensatorer 40V 63V Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET), Overtrukket med metal - stablet Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B32520C0684J289 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,394" L x 0,157" B (10,00mm x 4,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,335" (8,50mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
40V
Applikationer
Automotive; EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - DC
63V