B32377G1426J000
DigiKeys varenummer
495-B32377G1426J000-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32377G1426J000
Beskrivelse
3X42UF 1000V PEC MKD AC GAS
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
42 µF Filmkondensatorer 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial, Dåse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B32377G1426J000 Modeller
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Serie
Monteringstype
Chassis, Stiftmontering
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
5,354" diam. (136,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
12.402" (315.00mm)
Tolerance
±5%
Terminering
Skrueterminaler
Spændingsklassifikation - AC
1000V (1kV)