B32032B4563K000
DigiKeys varenummer
495-77267-ND
Producenter
Producentens varenummer
B32032B4563K000
Beskrivelse
CAP FILM 0.056UF 10% 1KVDC RAD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.056 µF Filmkondensatorer 350V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
B32032B4563K000 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 110°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,433" B (18,00mm x 11,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,728" (18,50mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
350V
Applikationer
Automotive; EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)
Klassificeringer
AEC-Q200, Y2
Dielektrisk materiale
Funktioner
85C/85% luftfugtighed