PFE700S-48 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
TDK-Lambda
På lager: 72
Datablad
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 51V 14A 85 – 265VAC Indgang
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Industrial Power Supply Product Range Overview Video
PFE700S-48
DigiKeys varenummer
285-1496-ND
Producenter
Producentens varenummer
PFE700S-48
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 51V 700W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Producenter
TDK-Lambda
Funktioner
Universalindgang
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 100°C (med reducering)
Emballage
Bulk
Effektivitet
86%
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Hulmontering
Type
Indkapslet
Pakke/hus
11-DIP-modul, hel brick
Antal output
1
Størrelse/dimension
4,60" L x 2,40" B x 0,50" H (116,8mm x 61,0mm x 12,7mm)
Spænding - Input
85 – 265VAC
Godkendelsesagentur
CE, cULus
Spænding - Output 1
51V
Standardnummer
Strøm - Output (maks.)
14A
Vægt
0,551lb (249,93g)
Effekt (Watt)
700 W