PAF500F24-28
DigiKeys varenummer
285-1481-ND
Producenter
Producentens varenummer
PAF500F24-28
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 28V 500W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 28V 18A 18V - 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PAF500F24-28 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
500 W
Mfr
Spænding - Isolering
1.5 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Bulk
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OVP
Varestatus
Ikke til nye design
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Type
Isoleret modul
Effektivitet
90%
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
18V
Pakke/hus
Hel brick
Spænding - Input (maks.)
36V
Størrelse/dimension
4,60" L x 2,40" B x 0,50" H (116,8mm x 61,0mm x 12,7mm)
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Strøm - Output (maks.)
18A