I7C4W012A050V-0F3-R
TDK-Lambda i7C Series
I7C4W012A050V-0F3-R
DigiKeys varenummer
285-I7C4W012A050V-0F3-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
I7C4W012A050V-0F3-R
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 5-28V 300W
Detaljeret beskrivelse
Ikke-isoleret PoL-modul DC-DC-omformere 1 Output 5 – 28V 12A 9V - 36V Indgang
EDA/CAD-modeller
I7C4W012A050V-0F3-R Modeller
Funktioner
Justerbart output, køleplade, remote on/off, remote sensing
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Emballage
Bakke
Effektivitet
96%
Størrelse/dimension
1,45" L x 1,34" B x 0,98" H (36,8mm x 34,0mm x 24,9mm)
Spænding - Input (min.)
9V
Spænding - Input (maks.)
36V
Spænding - Output 1
Godkendelsesagentur
CE, UKCA
Strøm - Output (maks.)
12A
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Effekt (Watt)
336 W