GUS350-12/R
DigiKeys varenummer
285-GUS350-12/R-ND
Producenter
Producentens varenummer
GUS350-12/R
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 350W
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 12V 85 – 265VAC Indgang
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel), Laboratorium
Mfr
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
95%
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-20°C – 70°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, Universalindgang
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
5,00" L x 4,00" B x 1,61" H (127,0mm x 101,6mm x 41,0mm)
Spænding - Input
85 – 265VAC
Godkendelsesagentur
CE, UKCA
Spænding - Output 1
12V
Standardnummer
61010-1; 62368-1
Strøm - Output 1
29.2 A