D1SE120-24-A3
DigiKeys varenummer
285-D1SE120-24-A3-ND
Producenter
Producentens varenummer
D1SE120-24-A3
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 24V 120W
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC eller DC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 24V 5A
Kategori
Strøm - Output (maks.)
5A
Producenter
TDK-Lambda
Effekt (Watt)
120W
Serie
Spænding - Isolering
5 kV
Emballage
Bulk
Applikationer
ITE (kommerciel), Laboratorium
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
92%
Inputtype
AC eller DC
Driftstemperatur
-25°C – 70°C (med reduktion)
Antal output
1
Funktioner
IP20, Universalindgang
AC-spænding - Input
85 – 264VAC
Størrelse/dimension
4,34" L x 1,50" B x 4,92" H (110,2mm x 38,1mm x 125,0mm)
DC-spænding - Input (min.)
110V
Godkendelsesagentur
BIS, CE, UKCA
DC-spænding - Input (maks.)
250V
Standardnummer
61010-1; 62368-1
Spænding - Output 1
24V