CUS60M-12/P
DigiKeys varenummer
285-CUS60M-12/P-ND
Producenter
Producentens varenummer
CUS60M-12/P
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 60W
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 12V 5A 85 – 265VAC Indgang
EDA/CAD-modeller
CUS60M-12/P Modeller
Kategori
Applikationer
Husholdningsapparater, ITE (kommerciel), Medicinal
Producenter
TDK-Lambda
Funktioner
Justerbart output, Universalindgang
Serie
Driftstemperatur
-20°C – 70°C (med reduktion)
Emballage
Bulk
Effektivitet
0.88
Monteringstype
Hulmontering
Type
Åben ramme
Pakke/hus
6-DIP-modul
Størrelse/dimension
3,00" L x 2,00" B x 0,95" H (76,2mm x 50,8mm x 24,2mm)
Spænding - Input
85 – 265VAC
Spænding - Output 1
12V
Linjeregulering
48mV
Strøm - Output (maks.)
5A
Belastningsregulering
120mV
Effekt (Watt)
60 W