CUS600M-28
DigiKeys varenummer
285-CUS600M-28-ND
Producenter
Producentens varenummer
CUS600M-28
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 28V 400W
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 28V 85 – 265VAC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CUS600M-28 Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel), Medicinal
Mfr
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
96%
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-20°C – 70°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Remote On/Off, remote sensing, standby-udgang, universel indgang
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
5,00" L x 3,00" B x 1,34" H (127,0mm x 76,2mm x 34,0mm)
Spænding - Input
85 – 265VAC
Godkendelsesagentur
CE
Spænding - Output 1
28V
Standardnummer
60601-1; 60950-1; 62368-1
Strøm - Output 1
14.3 A