CUS250M-36
DigiKeys varenummer
285-CUS250M-36-ND
Producenter
Producentens varenummer
CUS250M-36
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 36V 250W
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 36V 80 – 264VAC Indgang
EDA/CAD-modeller
CUS250M-36 Modeller
Kategori
Applikationer
Husholdningsmaskiner, ITE (kommerciel), laboratorium, medicinsk
Mfr
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
94%
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-20°C – 85°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Justerbar udgang, baseplade, PFC, remote on/off, remote sensing, universel input
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
4,00" L x 2,00" B x 1,56" H (101,6mm x 50,8mm x 39,5mm)
Spænding - Input
80 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CE, UKCA
Spænding - Output 1
36V
Standardnummer
60601-1;60335-1;61010-1;60950-1;62368-1
Strøm - Output 1
6.94 A