CCG6-12-05SF
DigiKeys varenummer
285-CCG6-12-05SF-ND
Producenter
Producentens varenummer
CCG6-12-05SF
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 5V 6W
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 5V 1,2A 4,5V - 18V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CCG6-12-05SF Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Spænding - Isolering
1.5 kV
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Justerbart output, fjernbetjent til/fra, OCP
Emballage
Bakke
Driftstemperatur
-40°C – 95°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
86%
Type
Isoleret modul
Monteringstype
Hulmontering
Antal output
1
Pakke/hus
6-DIP-modul
Spænding - Input (min.)
4,5V
Størrelse/dimension
0,75" L x 0,49" B x 0,45" H (19,0mm x 12,4mm x 11,5mm)
Spænding - Input (maks.)
18V
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Spænding - Output 1
Godkendelsesagentur
IEC, UL, CSA, EN, CE, UKCA
Strøm - Output (maks.)
1,2A
Standardnummer
Effekt (Watt)
6 W