CCG10-24-12DF
DigiKeys varenummer
285-CCG10-24-12DF-ND
Producenter
Producentens varenummer
CCG10-24-12DF
Beskrivelse
DC DC CONVERTER +/-12V 10.08W
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 2 Output 12V -12V 420mA, 420mA 9V - 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CCG10-24-12DF Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Effekt (Watt)
10 W
Mfr
Spænding - Isolering
1.5 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Bakke
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 90°C (med reduktion)
Type
Isoleret modul
Effektivitet
0.89
Antal output
2
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
9V
Pakke/hus
6-DIP-modul
Spænding - Input (maks.)
36V
Størrelse/dimension
0,75" L x 0,49" B x 0,45" H (19,0mm x 12,4mm x 11,5mm)
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Spænding - Output 2
-12V
Godkendelsesagentur
IEC, UL, CSA, EN, CE, UKCA
Strøm - Output (maks.)
420mA, 420mA